Váci Világi Vigalom 2017

Váci Világi Vigalom 2017

Idén sem hagyhatjuk. Ki a világi vigalmakat Vácon! ;) Szeretettel várunk benneteket is! :)


Az elmúlt két évtized során már megszokhattuk: ha váci nyár, akkor Váci Világi Vigalom. Idén újra a Madách Imre Művelődési Központ szervezésében, 25. alkalommal, július 21.-én veszi kezdetét az országos hírű 3 napos rendezvény. A 4 színpadon zajló műsorokon kívül templomi koncertek, kísérő rendezvények, valamint állandó és időszaki kiállítások is gazdagítják a programkínálatot. Minden korosztály számára szórakozási, kikapcsolódási lehetőséget nyújt a fesztivál kínálata. Színvonalas gyerekprogramok, kézműves és játszóházi foglalkozások, színházi előadások, koncertek, képzőművészeti kiállítások szerepelnek az immár hagyományos összművészeti kulturális-szórakoztató fesztiválon. Bőséges és változatos gasztronómiai kínálat és igényes vásári forgatag teszi teljessé a hangulatot.

 

XXV. VÁCI VILÁGI VIGALOM PROGRAMOK

2017. JÚLIUS 21. PÉNTEK

16.30 óra  Székesegyház Toronyzene
17 óra  Székesegyház Nyitóhangverseny
Előadják: Vác Civitas Szimfonikus Zenekar, Vox Humana Énekkar.
Vezényel: Sándor Bence
17.45 óra Konstantin tér Hagyományőrző felvonulás Szerkesztette: Ónodi Béla
18 óra  Március 15. tér Szőllősy Nóta Show
18 óra  Zenepavilon színpad Acoustic Rock Jam
19 óra  Görög templom udvara Hagyományőrzők báljaHázigazda: Ónodi Béla.
19 óra  Március 15. tér A Váci Ifjúsági Fúvószenekar koncertje Művészeti vezető: Kápolnai Jenő.
20 óra  Zenepavilon színpad Acoustic Tours
20 óra  Március 15. tér Jazz Steps Band
20 óra  Duna-parti nagyszínpad Ocho Macho
22 óra  Zenepavilon színpad  Utcabál a Derby zenekarral
22 óra  Március 15. tér Papp-Sárdy N.B.B.
22 óra  Duna-parti nagyszínpad Vad Fruttik
23.30 óra  Március 15. tér Utcabál a Pedrofon zenekarral

2017. JÚLIUS 22. SZOMBAT

10 óra   Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kézműves foglalkozás Foglalkozásvezető:
    Parlagné Varga Katalin
11 óra  Zenepavilon színpad Karate bemutató
13 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Váci Gyöngyszemek
13 óra  Zenepavilon színpad SunnyBoy
14 óra  Március 15. tér Körutazás a görög népzene világában
14 óra  Görög templom udvara Gyermekudvar, népi játszótér
15 óra  Zenepavilon színpad  A Girenai és a Sintuola népitánc együttesek műsora
15 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Katica Vigalom
16 óra  Március 15. tér Alma Együttes
16 óra  Zenepavilon színpad  Silverstar: Madonna - Her Story
Rendező: Lakatos Ádám.
16 óra  Zeneiskola Csuka Ágnes Karolina zongorakoncertje
16 óra  Püspöki Palota nagyterme Zsurzs Kati: Abigél útja A beszélgetést vezeti:
Matkovich Ilona
17 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara
A deákvári Naszály és Cindróka gyermek táncegyüttesek táncházzal egybekötött műsora
Az együttesek vezetői: Ónodi Béla, a Magyar Táncművészeti Egyetem adjunktusa, a Népművészet Ifjú Mestere és felesége, Ónodi-Éliás Eszter.
17 óra  Evangélikus templom Az Antonio Vivaldi Kamarazenekar koncertje
18 óra  Zeneiskola Egyedül nem megy – avagy egy klasszikus kamarazenei koncert
18 óra  Március 15. tér Kitti Live
18 óra  Széchenyi utca Arany-mesék
18 óra  Zenepavilon színpad Countaktus Country
18 óra  Ferences templom  A Vox Humana Énekkar hangversenye Vezényel:
Sándor Bence.
18 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara TDT-Táncshow Koreográfus: Steidl Anita
19 óra  Curia Borház udvara Panoráma együttes
19 óra  Fehérek temploma Artistocrats: A szenvedélyes kora barokk
20 óra  Duna-parti nagyszínpad Stardust
20 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kisfaludy Károly: A kérők
20 óra  Zenepavilon színpad AK26
20 óra  Székesegyház Szent Cecília Kórus
20 óra  Március 15. tér Radics Gigi
22 óra  Március 15. tér Eliza Bliss Koncertshow
22 óra  Duna-parti nagyszínpad Demjén Ferenc koncert
22 óra  Zenepavilon színpad Man-Diner zenekar
23 óra  Március 15. tér Crockodeal koncert
24 óra  Duna-parti nagyszínpad VVV party DJ Monoval

2017. JÚLIUS 23. VASÁRNAP

10 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Kézműves foglalkozás Foglalkozásvezető:
Rusvay Balázsné
10 óra  Zsinagóga Héterdőn innen és túl - Családi koncert a Katáng zenekarral
11 óra  Zsinagóga Buborék Show
11 óra  Ferences templom Bednarik Anasztázia DLA orgonaművész hangversenye
A barokk orgonamuzsika gyöngyszemei - a folytatás
1130 óra  Görög templom udvara Vízipark (21 óráig)
14 óra  Március 15. tér Kettes parafráz Ukrán zenei együttes
14 óra  Zeneiskola Majdnem csak musical 5 éves a Parlando Színház Társulata.
15 óra  Március 15. tér IV. Kistérségi Hagyományőrző GálaműsorA műsort összeállította:
Ónodi Béla.
15 óra  Zenepavilon színpad Tánccipőbe bújt álom
15.30 óra  Zenepavilon színpad Black Time
16 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Rák Béla Combo
17 óra  Zeneiskola Nyár, tánc, szerenád A Váci Harmónia Kórus önálló koncertje.
17 óra  Evangélikus templom Hortus M. Singers
17 óra  Március 15. tér Brassdance
17 óra  Zenepavilon színpad ZEPHYR
18 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Lachegyi Máté Trio
19 óra  Evangélikus templom Il Carnevale Italiano
19 óra  Curia Borház udvara Polarys együttes
19 óra  Duna-parti nagyszínpad KÁOSZ Központ
19 óra  Zenepavilon színpad ZZ Copy
19.30 óra  Március 15. tér Kelemen Kabátban
20 óra  Konstantin tér Carl Orff: Carmina Burana
20 óra  Pannónia Ház DDC Művészetek udvara Rafael Mário Trió feat. Fehér Lili
21 óra  Március 15. tér  Pálinkás Gergely és zenekara Vendég: Fekete István trombitaművész
21 óra  Zenepavilon színpad Atomkutya
2115 óra  Konstantin tér Polgármesteri záróbeszéd
21.30 óra  Duna-parti nagyszínpad Edda
22 óra  Zenepavilon színpad Tripolis
Kb. 23 óra  Tűzijáték Az Edda koncert után

KIÁLLÍTÁSOK

Váci Művészeti Gyűjtemények   Pannónia Ház - Vác, Köztársaság út 19.
Hincz Gyula Gyűjtemény
Gádor István Gyűjtemény
Váci Öntöttvas Gyűjtemény (XVI-XX. század)  Gyűjtötte és restaurálta: Berczelly Attila.
Vertel Andrea: Tündérkert
Váci Mosolyalbum  Vác, Március 15. tér 20.
Modern Művészeti Gyűjtemény  Vác, Káptalan u. 16.
Nemzetközi Mobil MADI Múzeum  Városháza - Vác, Március 15. tér 11.
Hajótörténeti Gyűjtemény  Vác, Március 15. tér 18.
Székesegyházi Kincstári és Egyházmegyei Gyűjtemény  Vác, Március 15. tér 4.

A Tragor Ignác Múzeum kiállítóhelyei, állandó kiállítások:
MEMENTO MORI & ARS MEMORANDI Kiállítóhely  Vác, Március 15. tér 19.
Pannónia Ház Kiállítóhely  Vác, Köztársaság út 19.
Középkori Pince Kiállítóhely – A váci német város középkori polgársága - állandó régészeti kiállítás  Vác, Széchenyi u. 3-5.
Szent Mihály Altemplom Kiállítóhely  Vác, Március 15. tér
A Forte Fotóklub Vác kiállítása  Margaréta Kávéház Vác, Széchenyi u. 10.
Bari Janó festőművész „Vác és Dunakanyar tájképek” című kiállítása Révkapu Kávézó és Kisvendéglő Vác, Eszterházy u. 10. Megnyitja: Kiss János, volt önkormányzati képviselő.
A véges végtelen - csoportos kiállítás  Torony Galéria - Lyra Könyvesház Vác, Piac utca 1.
Megnyitja: Hajdú Sándor

KÍSÉRŐPROGRAMOK

Kézműves bemutató  Helyszín: Duna-part, Petróczy utca Július 22. szombat 10 órától 19 óráig

Július 23. vasárnap 10 órától 19 óráig Vezeti: Tábori Katalin fazekas
Kézművesek utcája  Duna-part, Petróczy u.

Csapra verés   Duna-part, Március 15. tér Sörsátor, pecsenyék stb.

„Gyermekudvar”    Görög templom udvara - Március 15. tér Július 22. szombat 14 órától 20 óráig

Népi fakörhinta, Játékok Palotája feldíszített sátor és játékpark

Vízipark     Görög templom udvara - Március 15. tér Július 22. szombat 11:30-tól 21 óráig

Huszár tábor  Duna-part, július 22. szombat 14 - 20 óráig

Hogyan harcoltak a gladiátorok?  Duna-part, július 23. vasárnap 15 óra

Kutyaduma Központ - Kutyás bemutató, szaktanácsadás  Duna-part, július 22. szombat 14
18 óráig és július 23. vasárnap 14 - 18 óráig.

A Margaréta Kávéház és a Megcsí-Pipi közös programja

Július 21. péntek 20:30-tól:  Kolipka Évi és Pálinkás Gergely duó

Július 22. szombat 20:30-tól:  Swing Business: Kovács Dóri ének, Lantos Balázs zongora duó

Váci Híradás Centrum programjai
Zrínyi u. 39/a.
„Zene határok nélkül” Július 21. péntek 18 óra
„Színházi dallamok”

Music Garden

Július 21.  péntek 20:30  Fellépők: Hornyák Balázs - fuvola és Kiss Julianna - zongora
Július 22. szombat 13:30
A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny legfiatalabb magyar győzteseinek zongorakoncertje
Július 22. szombat 15:30
A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny magyar győztesének családi zongorakoncertje
Fellépnek: Farkas Lili, Várnagy Andrea & Farkas Zsolt (négykezes) Július 22. szombat 17:30
A római „7th International Competition Youth Academy Award 2017” győzteseinek zongorakoncertje
Július 22. szombat 19:00
Yamanaka Ayumu (Japán) zongorakoncertje  Július 22. szombat 20:30
A Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny külföldi győztesének zongorakoncertje

Kürti Borfesztivál 2017

Kürti Borfesztivál 2017

Szeretettel várunk idén is mindenkit a Kürti Borfesztiválon! :)


Nyitott kapukkal várják a Szabad Kürti Borköztársaság idei 9000 polgárát és minden további kedves idevágyó látogatót 2017. július 21-22-én a Kürti Borfesztiválra. A fesztivál mottója „Szabad kürti borköztársaság“ tulajdonképpen egy hasonlat, ami arra utal, hogy egy időtálló, belső szabadságot nyújtó és a felületes divathóbortoknak ellenálló értékeket képviselünk. A kürti szőlőtőkék mindig ugyanazon a helyen vannak, mélyen gyökeret verve a falu fölött húzódó szőlőhegyen. Az idő nem mozdította el őket. A szőlőtőkék saját belső szabadsággal rendelkeznek, melyek ellenállnak a felületes emberi viselkedésnek.

PROGRAMOK:

PÉNTEK (2017.07.21)

Zászlófelvonás – fesztivál ünnepélyes megnyitása
15:30 - 16:00
 
Szentmise
16:00 - 17:00
 
Saróka Liliána (SK)
16:00 - 17:00
 
Bokréta vegyeskar, Hanga citerazenekar, Rozmaring tánccsoport (SK)
17:00 - 18:00
 
Teddy Harpo One Man Band (HU)
17:00 - 18:00
 
Vrbovskí víťazi (SK)
17:00 - 18:00
 
Deak Bill Gyula (HU)
18:00 - 19:00
 
Peter Adamov & friends (SK)
19:00 - 20:00
 
J&M Duo (SK)
19:00 - 20:00
 
Estendøn (SK)
19:00 - 20:00
 
NowEmber (SK)
20:00 - 20:45
 
Molnár Ferenc Caramel (HU)
21:00 - 22:00
 
Past Perfect (SK)
21:00 - 22:30
 
Polemic (SK)
22:00 - 23:30
 
NowEmber (SK)
22:00 - 22:45
 
DJ Szemi & Sipos Dávid sax show (SK)
23:00 - 02:00
 
 
SZOMBAT (2017.07.22)
Anyalai Pepes János és zenekara
14:00 - 15:00
 
Big Bang (SK)
15:00 - 16:00
 
Udvardi dalárda, népzene tekerőlanton, Pásztortűz néptánccsoport (SK)
16:00 - 17:00
 
Berec Péter harmonikaművész (SK)
16:00 - 17:00
 
EndORFin (SK)
16:00 - 17:00
 
Peter Lipa
17:00 - 18:00
 
A kávé világa - Barista workshop
17:15 - 17:45
 
Silver Uragan (SK)
18:00 - 19:30
 
Meszecsinka Duo (HU)
18:00 - 19:00
 
Anyalai Pepes János és zenekara (SK)
18:00 - 22:00
 
Gáspár Laci (HU)
19:00 - 20:00
 
ForYou Acapella (SK)
20:00 - 21:00
 
Berta Zsolt Egykutya (HU)
20:00 - 21:00
 
TNT (HU)
21:00 - 22:00
 
Desmod (SK)
22:30 - 00:00
 
ZSEB (SK)
22:30 - 01:00
 

KAPUNYITÁS PÉNTEKEN: 14:00 ÓRAKOR, SZOMBATON 10:00 ÓRAKOR

 

KÍSÉRŐPROGRAMOK: KÜRTI WINE RUN -7KM FUTÓVERSENY, 5KM NORDIC WALKING VERSENY

GYEREKUDVARÁLLATSIMOGATÓ, KÉZMŰVES BEMUTATÓK, HAGYOMÁNYOS KÜRTI ÉTELEK KÓSTOLÓJA.

 
DJ Cseku (SK)
23:00 - 01:00
 
DJ Szemi & Sipos Brothers (SK)
00:00 - 03:00
 

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2017

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2017

Szeretettel várunk mindenkit Visegrádon! :)


A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok immár 33 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három napon látványos lovagi tornák, pompás királyi menet és esti fáklyás felvonulás, vásár, koncertek és királyi borudvar várja az idelátogatókat, megidézve azt az utánozhatatlan középkori hangulatot, melynek egyik hiteles helyszíne Visegrád. A lovagi tornák mellett a városban több mint 100 program várja a látogatókat a rendezvény ideje alatt. A szabadtéri színpadon régizenei koncertek, középkori táncbemutatók, komédiás előadások és gyermek bábszínház várja a közönséget naponta 10 és 18 óra között, valamint több mint 100 árus kínálja majd portékáit a város kézműves vásárrá alakuló főutcáján. Szeretettel várjuk a 2017-ben is Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokra!

2025 Visegrád, Királyi Palota

 

Három napra királyok, bajvívók, utcai komédiások és táncosok lepik el Visegrád utcáit

Amikor Károly Róbert 1335-ben királytalálkozóra hívta a cseh és a lengyel uralkodót, az udvarnép hatalmas ünnepséget tartott a vendégek és kíséretük tiszteletére. Ennek a középkori dínomdánomnak a forgatagát idézi meg a Visegrád történelmi városrészeiben zajló szabadtéri fesztivál.

Magyarország legnagyobb hagyományőrző rendezvénye idén is egyedülállóan hiteles történelmi környezetben várja a középkori történelem és kultúra iránt érdeklődő magyar és külföldi vendégeket. Aki július második hétvégéjén a városba látogat, közel 700 évet utazhat vissza az időben, ugyanis Európa csaknem 10 országából közel 1000 fellépő, és még ennél is több korhű öltözetet viselő hagyományőrző jelenik meg a városban.

A rendezvény keretét ezúttal is a három különböző felépítésű nemzetközi lovagi torna bemutató adja, melyre a fesztivál 3 napja alatt 10 alkalommal kerül sor a királyi palota eredeti pályáján. A lovagi tornákon Európa legjobb hagyományőrző csoportjai mutatnak be csatajeleneteket, lovas és gyalogos küzdelmet, solymász- és íjászbemutatókat, táncos műsorokat, továbbá itt kerül sor az olyan hagyományos viadalokra is, mint a kosztümös íjász-, illetve élősakk-verseny.

A lovagi tornák mellett a városban több mint 100 program várja a látogatókat a rendezvény ideje alatt.  A szabadtéri színpadon régizenei koncertek, középkori táncbemutatók, komédiás előadások és gyermek bábszínház várja a közönséget naponta 10 és 18 óra között, valamint több mint 100 árus kínálja majd portékáit a város kézműves vásárrá alakuló főutcáján. A forgatagban egész nap utcazenészek és komédiások szórakoztatják a vendégeket, valamint az elmúlt évekhez hasonlóan kézműves mesterek bemutatóit is láthatják majd az érdeklődők.  Pénteken és szombaton az esti fáklyás lovagi tornák után a Királyi Borudvarban hajnali 2 óráig tart a mulatság, ahol további koncertek és táncház várja a mulatni vágyó vendégeket. Igazi különlegességnek ígérkezik a hangulatos platánsoron a V4 utca, ahol a Visegrádi Együttműködés országai mutatkoznak be.

A belépőjeggyel rendelkező látogatók megtekinthetik a királyi palota és a Salamon-torony kiállításait, az ott zajló sokszínű programokat, valamint a Borudvar, a szabadtéri színpad, a vásár és a városi park programjait. A lovagi tornákra külön belépőjegy szól. A látogatók számos jegyvásárlási kedvezménnyel élhetnek: a lovagi tornákra szóló elővételi jegyet és bérletet, valamint az előre bejelentett, csoportos jegyet vásárlók számára térítésmentesen biztosítják a napijegyet szervezők. Ugyanez vonatkozik azokra is, akik menetrend szerinti szárnyas vagy Kis-dunaági kirándulóhajó járattal érkeznek a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokra (a három nap bármelyikén). A fesztivál ideje alatt a város területén ingyenes a parkolás.

A MÁV-START Zrt. a 2017. július 7-9. között megrendezésre kerülő „Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok” rendezvényre utazóknak 50%-os alkalmi menettérti kedvezményt biztosít bármely belföldi állomásról Nagymaros-Visegrád állomásra.

Programok

2017. július 7.

09:00 - 20:00  Középkori katonai tábor (Királyi palota)
10:00 - 10:30  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Salamon-torony)
10:00 - 10:30  Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
10:30 - 11:00  a Pannon Vitézlő Oskola Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
10:30 - 11:00  a Hollóének Hungarica együttes koncertje (Herkules-kút) (Királyi palota)
11:00 - 11:30  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Királyi palota)
11:00 - 11:30  Agyagbanda (Parkszínpad)
11:30 - 12:00  Balog Péter kobozművész előadása (Salamon-torony)
11:30 - 12:00  Susato régizene együttes (Királyi palota)
12:00 - 12:30  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Parkszínpad)
13:00 - 13:30  a Svibor szerb lovagrend bemutatója (Salamon-torony)
13:00 - 13:30  Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30  a Hollóének Hungarica koncertje (Parkszínpad)
13:30 - 14:00  a Hunyadiak Örökében Történelmi Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
13:30 - 14:00  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Királyi borudvar)
14:00 - 15:00  Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:00 - 14:30  Szelindek együttes (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30  Vár kommandó (Parkszínpad)
14:30 - 15:00  Alex Horsch (Királyi borudvar)
14:30 - 15:00  Királyi menet (Lovagi torna pálya)
14:45 - 15:15  Balog Péter kobozművész előadása (Királyi palota)
15:00 - 15:30  Szelindek együttes (Salamon-torony)
15:00 - 15:50  Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
15:00 - 16:00  a Maszk bábszínház „Mátyás király bolondos bolondja” című előadása (Parkszínpad)
15:15 - 16:00  "Élet Mátyás király udvarában" – interaktív tárlatvezetés a palota lakosztályában (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
16:00 - 16:30  Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
16:15 - 16:45  Gasper Lambergar lovagjai (Szlovénia) (Salamon-torony)
16:15 - 17:00  Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
16:30 - 17:00  Vár Kommandó (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00  Középkori labdajátékok (Lovagi torna pálya)
16:30 - 17:00  Susato régizene együttes (Parkszínpad)
16:45 - 17:15  Agyagbanda (Salamon-torony)
17:00 - 18:20  Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:00 - 17:30  Szelindek együttes (Parkszínpad)
18:00 - 19:00  Sic Transit koncert (Parkszínpad)
18:15 - 19:00  Agyagbanda (Királyi borudvar)
19:00 - 19:30  Susato régizene együttes (Királyi palota)
19:30 - 20:00  Agyagbanda (Királyi palota)
20:30 - 21:00  Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50  János cseh király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
21:45 - 00:00  Esti koncertek (Királyi borudvar)

2017. július 8.

09:00 - 20:00  középkori katonai tábor (Királyi palota)
09:30 - 10:00  Susato régizene együttes (Salamon-torony)
10:00 - 10:30  a Pannon Vitézlő Oskola Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
10:00 - 10:30  Vár kommandó (Királyi palota)
10:00 - 18:00  "Virtuális várak" a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése a nagyteremben (Királyi palota)
10:00 - 10:30  Aranyalma Páros (Parkszínpad)
10:30 - 11:00  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Salamon-torony)
10:30 - 11:00  Királyi menet (Lovagi torna pálya)
10:30 - 11:00  Agyagbanda (Herkules-kút) (Királyi palota)
11:00 - 11:50  Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 12:00  Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
11:00 - 18:00  Fegyversátor a palota középkori kertjében (Királyi palota)
11:00 - 18:00  Királyi konyha működés közben (Királyi palota)
11:00 - 11:45  a Maszk bábszínház „Szamárcsel” című előadása (Parkszínpad)
11:30 - 12:00  Szelindek együttes (Salamon-torony)
12:00 - 12:20  a SAGA Egyesület középkori harcművészeti bemutatója a palota középkori kertjében (Királyi palota)
12:00 - 12:30  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
12:30 - 13:00  a Hunyadiak Örökében Történelmi Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
12:30 - 13:00  Reneszánsz zene a Misztrál együttes előadásában a palota gyümölcsös kertjének teraszán (Királyi palota)
12:30 - 13:00  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Parkszínpad)
13:00 - 13:30  Aranyalma Páros (Salamon-torony)
13:00 - 13:30  Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30  Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
13:30 - 14:00  a Svibor szerb lovagrend bemutatója (Salamon-torony)
13:30 - 14:00  Kosztümös élő sakk (Lovagi torna pálya)
14:00 - 15:00  Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:00 - 15:20  Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:00 - 15:00  "Élet Mátyás király udvarában" – interaktív tárlatvezetés a palota lakosztályában (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
14:00 - 14:30  Szelindek együttes (Parkszínpad)
15:00 - 15:35  tárlatvezetés a Salamon-toronyban (gyülekezés a pénztárnál) (Salamon-torony)
15:00 - 15:30  Agyagbanda (Herkules-kút) (Királyi palota)
15:00 - 15:30  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Parkszínpad)
15:20 - 16:00  Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
15:30 - 16:00  Balog Péter kobozművész előadása (Királyi palota)
15:30 - 16:00  Susato régizene együttes (Parkszínpad)
16:00 - 16:30  Gasper Lambergar lovagjai (Szlovénia) (Salamon-torony)
16:00 - 17:00  Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
16:00 - 16:30  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
16:30 - 17:00  Agyagbanda (Salamon-torony)
17:00 - 18:20  Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:00 - 17:30  Reneszánsz zene a Misztrál együttes előadásában a palota gyümölcsös kertjének teraszán (Királyi palota)
17:00 - 17:30  Vár kommandó (Parkszínpad)
17:30 - 18:00  a Remdih együttes műsora (Salamon-torony)
17:30 - 18:00  Szelindek (Királyi borudvar)
17:30 - 17:50  a SAGA Egyesület középkori harcművészeti bemutatója a palota középkori kertjében (Királyi palota)
18:00 - 18:30  Susato régizene együttes (Királyi palota)
18:00 - 18:30  Agyagbanda (Parkszínpad)
18:30 - 19:00  Aranyalma Páros (Királyi palota)
19:20 - 19:50  Balog Péter kobozművész előadása (Királyi borudvar)
19:30 - 20:00  Agyagbanda (Királyi palota)
20:00 - 21:00  Misztrál együttes (Királyi borudvar)
20:30 - 21:00  Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50  János cseh király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
21:50 - 00:00  Esti koncertek (Királyi borudvar)

2017. július 9.

09:00 - 20:00  középkori katonai tábor (Királyi palota)
09:30 - 10:00  Agyagbanda (Herkules-kút) (Királyi palota)
10:00 - 10:30  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Salamon-torony)
10:00 - 10:30  Balog Péter kobozművész előadása (Herkules-kút) (Királyi palota)
10:00 - 18:00  "Virtuális várak" a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése a nagyteremben (Királyi palota)
10:00 - 10:30  Susato régizene együttes (Parkszínpad)
10:30 - 11:00  Királyi menet (Lovagi torna pálya)
11:00 - 11:30  a Pannon Vitézlő Oskola Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
11:00 - 11:50  Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 12:00  Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
11:00 - 18:00  Fegyversátor a palota középkori kertjében (Királyi palota)
11:00 - 18:00  Királyi konyha működés közben (Királyi palota)
11:00 - 12:00  a Maszk bábszínház „Nyakigláb, Csupaháj, meg Málészáj” című előadása (Parkszínpad)
11:30 - 12:00  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Salamon-torony)
12:00 - 12:30  a Hunyadiak Örökében Történelmi Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Salamon-torony)
12:00 - 12:30  Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
12:00 - 12:20  a SAGA Egyesület középkori harcművészeti bemutatója a palota középkori kertjében (Királyi palota)
12:30 - 13:00  Balog Péter kobozművész előadása (Salamon-torony)
12:30 - 13:00  "Élet Mátyás király udvarában" – interaktív tárlatvezetés a alota lakosztályában (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
12:30 - 13:00  Szelindek együttes (Parkszínpad)
13:00 - 13:30  a Svibor szerb lovagrend bemutatója (Salamon-torony)
13:00 - 13:30  Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30  Alex Horsch torokénekes, zenész előadása (Parkszínpad)
13:30 - 14:30  Történelmi íjászverseny (Lovagi torna pálya)
13:30 - 14:00  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Királyi palota)
13:30 - 14:00  Agyagbanda (Parkszínpad)
13:40 - 14:15  tárlatvezetés a Salamon-toronyban (gyülekezés a pénztárnál) (Salamon-torony)
14:00 - 14:30  Szelindek együttes (Herkules-kút) (Királyi palota)
14:00 - 14:30  Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
14:30 - 15:30  Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:30 - 15:50  Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:30 - 15:00  a Maszk bábszínház „Furfangos csudadoktorok” című előadása (Huszt várának regéje a kuruc korból) (Parkszínpad)
14:40 - 15:00  a SAGA Egyesület középkori harcművészeti bemutatója a palota középkori kertjében (Királyi palota)
15:00 - 15:30  a Hollóének Hungarica koncertje (Parkszínpad)
15:30 - 16:00  Agyagbanda (Salamon-torony)
15:30 - 16:30  Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (gyülekezés a palota díszlépcsője előtt) (Királyi palota)
16:00 - 16:30  Szelindek (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30  a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
16:30 - 17:00  a Hollóének Hungarica együttes koncertje (Herkules-kút) (Királyi palota)
16:30 - 17:00  Susato régizene együttes (Parkszínpad)
17:00 - 18:20  Károly Róbert magyar király lovagi tornája, finálé (Lovagi torna pálya)